1 LIGA, 1. KOLO A POVEDENÝ VSTUP DO SOUTĚŽE

14.10.2024 16:03

Sobotou 12.10.24 odstartovala letošní dlouhodobá soutěž družstev badmintonu. Náš tým BaC Kladno startuje v 1. lize skupina západ. Letošní sezóna 2024/2025 je z pohledu našeho týmu plná změn a uvidíme, jak se novému týmu, který vstupuje jako obhájce celkového vítěze soutěže povede. Velkou změnou je hlavní partner vybavení týmu, kterým je společnost YONEX, další změnou nové složení týmu, kdy nás po loňském úspěchu opustili hráči – Robert Cybulski a Jana Adámková, a naopak k nám na hostování přišli: Soňa Hořínková, Szymon Slepecki a Michael Havlíček. Hned první kolo n národním centru ČBaS pro nás nastražil těžké nástrahy nejenom v podobě silných soupeřů TJ Astra ZM „A“ a Hamr Praha „A“. V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu Hamr Pha „A“, který oplývá silnou dívčí částí. Naši hráči se nejprve rozkoukávali a zjišťovali, co všechno nehrající coach a jeho asistent vydrží. Povedlo se otočit 3 důležité zápasy na začátku, kdy O. Běhounek nejprve neudržel slibné vedení ve druhém setu 11:4 a tento set prohrál, aby ve 3 setu ukázal, proč je naše singlová jednička. Na druhém postu nastoupila nová akvizice v týmu M. Havlíček a po otočce ve druhém setu, kdy tahal za kratší konec, se zmátořil, otočil tento set ke svému prospěchu a aby za vedení 20:12 ve 3 setu zabrnkal opět na nervi svému týmu a nechal soupeře dotáhnout na 20:16 a následně nekompromisně zakončil. A 3 pokušitelé nervové soustavy byla 2jice M. Morávek a J. Altera, kteří otočili skóre 1 setu z 15:20 na 24:22 pro sebe a pak v poklidu vyhráli 2. set. Parádní podívanou byla 4hra žen, ve které nastoupila dvojice P. Hankiewicz se S. Hořínkovou proti současně nejlepšímu páru v ČR sestrám Šilhavým. Nejprve se naše hráčky sehrávaly, aby ukázaly, kdo bude vládnout této disciplíně a zvítězily 2:0 na sety. Celkově jsme vyhráli 7/1 a vstoupili jsme úspěšně do sezóny. Ve druhém utkání se kolečka týmu rozběhla na plné obrátky a naši hráči ukázali své umění 8:0. Povedlo se dobře vstoupit do sezóny a uvidíme co nám další kola ukáží.

Velké poděkování patří celému týmu, dále partnerům klubu: YONEX, Město Kladno, Středočeský kraj.

Velké díky patří Robertu Novotnému, který jako člen klubu, fanoušek týmu nás přijel podpořit a při zjištění, že v hale, kde je Národní sportovní centrum, koná se Extraliga, 1. liga, kde startuje 6 týmů, jsou zde diváci, tedy cca 100-150 lidí je zavřená restaurace, a tedy nefunguje žádné občerstvení, nás zachránil, když zajistil kompletní catering pro tým. Díky patří hráčům týmu SK Hamr Praha „A“, kteří odpískali naše utkání, protože pořadatel neměl zajištěné rozhodčí. Doufám, že přidělená odměna na rozhodčí poputuje pro tým Hamr Pha „A“.

Děkujeme všem za podporu a uvidíme se na dalším kole v Praze – teda pokud už je známo místo pořádání